Podstawowe informacje

W tej części Biuletynu udostępniamy podstawowe informacje o naszej Przykładowej Instytucji: o statusie prawnym, danych teleadresowych, danych ułatwiających kontakt z Przykładową Instytucją i jej komórkami organizacyjnymi.

Publiczne Przedszkole nr 9 zostało utworzone na podstawie wniosku Inspektora Oświaty i Wychowania w Wałczu. Inwestycja została oddana do użytku w styczniu 1986r. Uroczyste otwarcie placówki nastąpiło 15 lutego 1986 r. Początkowo w placówce funkcjonowały cztery oddziały, jednak w 1988 roku  baza lokalowa wzbogaciła się o drugi budynek, gdzie do 2004 roku funkcjonowały grupy pięciogodzinne dla dzieci sześcioletnich.

W dniu 14 grudnia 2004 roku Rada Pedagogiczna w porozumieniu z Radą Rodziców podjęła Uchwałę w sprawie wyboru nazwy Przedszkola. Spośród wielu propozycji jednogłośnie wybrano nazwę BAJKA.

Obecnie w Przedszkolu funkcjonuje 5 grup:

- KRASNOLUDKI  

- BIEDRONKI

- MUCHOMORKI

- PAJACYKI

- LEŚNE DUSZKI

Budynek Przedszkola otoczony jest ogrodem przedszkolnym, wyposażonym w sprzęt  i miejsca zabaw dla dzieci na powietrzu. Do Przedszkola uczęszczają dzieci od 3 do 6 roku życia w godzinach od  6.30 – 16.00. 

Publiczne Przedszkole Nr 9 „BAJKA” funkcjonuje w piętrowym budynku, posiada słoneczne, duże, przestronne, dostosowane do możliwości rozwojowych sale -  5 oddziałów ( 4 z węzłem sanitarnym), dysponuje dobrą bazą materialną (sala zabaw dla poszczególnych oddziałów, pomieszczenia administracyjno – gospodarcze, kuchnię, szatnię dla dzieci i personelu). Atutem Przedszkola jest ogród przedszkolny oraz kuchnia.

Mottem placówki jest: „Bajka nauczy, bajka w pamięci zostanie, z pamięci przejdzie do serca,

z serca w życie praktyczne i wyda owoc, owoc pożyteczny”.

Nazwa podmiotu:

Przedszkole nr 9 "Bajka"

Lokalizacja:

Wałcz

Adres:

ul. Wojska Polskiego 53

78-600 Wałcz

Województwo:

Zachodniopomorskie

NIP:

7651676943

Regon:

 

Kontakt telefoniczny:

  (+48 67) 67 258 47 94

Fax: 

 -

Elektroniczna skrzynka podawcza ePUAP:

-

Adres email:

przedszkole9bajka @ o2.pl

Strona internetowa:

-
 

Dyrektor:  mgr Justyna Krzyżanowska

Referent: Karolina Strok

Redaktor BIPu :

Łukasz Podgórski

 

Liczby:

Liczba dzieci: 125
Oddziały przedszkolne: 5

Konto bankowe: 

 

Godziny pracy:

poniedziałek - piątek od 6.30 do 16.00

Przykładowa Instytucja Naszym Mieście jest jednostką organizacyjną gminy, nieposiadającą osobowości prawnej, prowadzącą gospodarkę finansową na zasadach jednostki budżetowej.

Biuro Obsługi Interesantów jest czynne od poniedziałku do piątku. Poniedziałek: 8:00 - 16:00
W pozostałe dni pozostajemy do Państwa dyspozycji w godzinach: 7:00 - 15:00

Przykładowa Instytucja jest samorządową jednostką budżetową Naszego Miasta. Przykładowa Instytucja została utworzona w roku 1997 decyzją Rady Gminy Naszego Miasta.