Publiczne Przedszkole nr 9 zostało utworzone na podstawie wniosku Inspektora Oświaty i Wychowania w Wałczu. Inwestycja została oddana do użytku w styczniu 1986r. Uroczyste otwarcie placówki nastąpiło 15 lutego 1986 r. Początkowo w placówce funkcjonowały cztery oddziały, jednak w 1988 roku  baza lokalowa wzbogaciła się o drugi budynek, gdzie do 2004 roku funkcjonowały grupy pięciogodzinne dla dzieci sześcioletnich.

W dniu 14 grudnia 2004 roku Rada Pedagogiczna w porozumieniu z Radą Rodziców podjęła Uchwałę w sprawie wyboru nazwy Przedszkola. Spośród wielu propozycji jednogłośnie wybrano nazwę BAJKA.

Obecnie w Przedszkolu funkcjonuje 5 grup:

- KRASNOLUDKI  

- BIEDRONKI

- MUCHOMORKI

- PAJACYKI

- LEŚNE DUSZKI

Budynek Przedszkola otoczony jest ogrodem przedszkolnym, wyposażonym w sprzęt  i miejsca zabaw dla dzieci na powietrzu. Do Przedszkola uczęszczają dzieci od 3 do 6 roku życia w godzinach od  6.30 – 16.00. 

Publiczne Przedszkole Nr 9 „BAJKA” funkcjonuje w piętrowym budynku, posiada słoneczne, duże, przestronne, dostosowane do możliwości rozwojowych sale -  5 oddziałów ( 4 z węzłem sanitarnym), dysponuje dobrą bazą materialną (sala zabaw dla poszczególnych oddziałów, pomieszczenia administracyjno – gospodarcze, kuchnię, szatnię dla dzieci i personelu). Atutem Przedszkola jest ogród przedszkolny oraz kuchnia.

Mottem placówki jest: „Bajka nauczy, bajka w pamięci zostanie, z pamięci przejdzie do serca,

z serca w życie praktyczne i wyda owoc, owoc pożyteczny”.

Brak załączników.

Opis zmian Data Osoba Porównaj
Artykuł został zmieniony. niedziela, 16 luty 2020 21:32 Małgorzata Podgórska
Artykuł został zmieniony. niedziela, 16 luty 2020 21:35 Małgorzata Podgórska