Temat dnia: Kwiaty wiosny – 25.03.2020r.
Cele :
• rozwijanie umiejętności uważnego słuchania piosenki „Maszeruje wiosna”
• kształtowanie prawidłowej postawy ciała podczas zabawy „Kwiaty rosną wiosną”
• wzbogacenie wiadomości dotyczących wiosennych kwiatów
• rozwijanie koncentracji, uwagi podczas składania obrazka z części
Formy aktywności dziecięcej:
• muzyczna, językowa, przyrodnicza, matematyczna
Przebieg spotkania:
1. Wszyscy są witam Was - już zabawy nadszedł czas. Jestem ja, jesteście Wy - Raz, dwa, trzy! Witam was moje Krasnoludki – nie wiem czy pamiętacie, ale w przedszkolu jeszcze nie tak dawno słuchaliśmy piosenki o wiośnie, która do nas maszerowała. Jeżeli ktoś z Was nie pamięta, to proszę, posłuchajcie jeszcze raz tej piosenki.
Drogi Rodzicu podaję stronę, na której ją znajdziesz:
https://www.youtube.com/watch?v=yNLqW1kp9Pw

2. Rozmowa na temat piosenki - A tera Drogi rodzicu zadaj kilka pytań dziecku: Czy pamiętasz, jak wyglądała wiosna, jak była ubrana, jakie miała włosy, czy żuła gumę, jakiego koloru puszczała balony, co trzymała w ręku? Tak – trzymała kwiat! Kochany rodzicu porozmawiaj teraz ze swoim dzieckiem, jakie kwiaty można spotkać w ogródku, jak się nazywają, jakiego są koloru . Możesz skorzystać z załącznika „Kwiaty wiosenne” lub możesz również skorzystać z książek, obrazków, które masz w swoim domu.Po rozmowie zaproś swoje dziecko do zabawy.
3. Zabawa „Kwiaty rosną na wiosnę” - Rodzicu – Ty jesteś wiosną a Twoje dziecko, mąż, babcia, dziadek - to kwiaty Wszyscy siedzą w sadzie skulnym. Wiosna – rodzic chodzi po pokoju i delikatnie dotyka członków rodziny czyli kwiaty, które powoli podnoszą się do góry i prostują. Możesz chodzić po pokoju przy dowolnie wybranej przez siebie muzyce, jeżeli chcesz. Kiedy wszystkie kwiaty wiosna obudzi, następuje zmiana ról. Może teraz Twoje dziecko będzie wiosną?
4. Zabawa papierowe puzzle – Co to za kwiaty? - złóż obrazek pocięty na części. Na ile części, może policzy Wasze dziecko? Postępuj według załącznika – karta pracy nr4 „Kwiaty wiosny”
5. Jeżeli z różnych przyczyn, nie możesz wydrukować tej karty, to może Drogi Rodzicu narysuj sam jakiś wiosenny kwiat lub wytnij ze starego czasopisma i dalej postępuj tak, jak w/w załączniku.
6. Zakończenie – jeżeli macie jeszcze ochotę, to po skończonej pracy włączcie jeszcze raz piosenkę „Maszeruje wiosna” i po prostu pomaszerujcie po mieszkaniu – dziecko może wyznaczać kierunek marszu. Możecie też w dalszej części dnia zrobić na patyku z bibuły, z wycinanek z tekturowego, jednorazowego talerzyka wiosenny kwiat. Miłej zabawy!

Tytuł Typ Rozmiar Dodany przez
załącznik karta pracy nr 4 jpg 602.24 KB Małgorzata Podgórska
załącznik kwiaty wiosenne jpg 268.75 KB Małgorzata Podgórska
Opis zmian Data Osoba Porównaj
Artykuł został utworzony.
Dodane załączniki
wtorek, 24 marzec 2020 21:53 Małgorzata Podgórska