Temat tygodnia: Wakacyjne podróże

Temat dnia: Poznajemy pojazdy – 08.06.2020.            

Cele :

  • zapoznanie z różnymi pojazdami i ich zastosowaniem
  • rozwijanie myślenia przyczynowo - skutkowego

Formy aktywności dziecięcej:

  językowa, ruchowa, plastyczna, muzyczna

Przebieg spotkania:

  1. Wszyscy są witam Was - już zabawy nadszedł czas. Jestem ja, jesteście wy - raz, dwa, trzy! Witam was moje Krasnoludki. Zdradzę wam pewną tajemnicę: zbliża się do nas nowa pora roku – lato. A jeżeli idzie do nas lato, to dorośli i dzieci zaczynają myśleć o wakacjach. Rodzice w tym czasie nie chodzą do pracy. Uczniowie mają dni wolne od nauki. Wakacje to czas, kiedy możemy gdzieś wyjechać, odwiedzić rodzinę. Posłuchajcie teraz opowiadania o wakacjach Olka i Ady:
  2. Słuchanie opowiadania E. Stadmuller „ Wakacje” – załączniki: nagranie głosowe , ilustracje do opowiadania.
  3. Rozmowa kierowana na podstawie opowiadania i ilustracji:

- Dokąd Bartek pojedzie pociągiem?

- Gdzie wakacje spędzą Ada i Olek?

- Co przygotowali dziadkowie, żeby umilić wakacje Adzie i Olkowi?

- Dokąd wy chcielibyście pojechać na wakacje?

Drodzy Rodzice - możecie też przy okazji opowiedzieć dzieciom  jakich zasad bezpieczeństwa będziemy musieli przestrzegać podczas tych wakacji w związku z sytuacją wywołaną przez koronawirusa .

  1. Praca z obrazkami – „ Czym podróżujemy? – popatrzcie teraz na obrazki – załącznik 1, 2. Mamy na nich różne pojazdy. Powiedzcie jak się nazywają i gdzie można danym pojazdem pojechać?
  2. Zabawa naśladowcza – „ Jedziemy na wakacje”– a teraz będziemy w zabawie podróżować różnymi pojazdami. Osoba dorosła będzie wymieniać nazwę pojazdu, np. jedziemy pociągiem, samochodem, lecimy samolotem, płyniemy żaglówką…, a wy spróbujcie naśladować wymieniony pojazd ruchem .
  3. Ćwiczenie rozwijające myślenie – „ Dokąd na wakacje?” – Różnymi pojazdami, można dotrzeć w różne miejsca. Popatrzcie gdzie można wypocząć podczas wakacji- załącznik 3,4. Osoba dorosła opowiada o wybranym miejscu, a dzieci z opisu domyślają się czy to są góry, jezioro, las, morze. Na koniec zabawy możecie dowolną techniką plastyczną dokończyć wybrany przez siebie pojazd: samochód albo żaglówkę -karta pracy nr 1 i nr 2.

Kochane Krasnoludki, ciekawa jestem dokąd pojechałybyście na wakacje samochodem, a dokąd popłynęłybyście żaglówką ?

  1. Oglądanie bajki animowanej - „Bolek i Lolek na wakacjach” – morska przygoda”. W dalszej części dnia proponuję obejrzeć bajkę o Bolku i Lolku. Chłopcy też wybrali się na wakacje. Pojechali pociągiem. A chcecie wiedzieć dokąd ? Zapraszam do obejrzenia bajki:

https://www.youtube.com/watch?v=UNQunVpD6mI

  1. Słuchanie piosenki „ Już wkrótce wakacje” – proponuję też wysłuchanie piosenki o wakacjach. Jest to ulubiona piosenka naszych bohaterów z opowiadania o wakacjach: Olka i Ady J.Myślę, że zanim zaczną się wakacje , to zdążymy się jej nauczyć na pamięć J

https://www.youtube.com/watch?v=By6dA9peBi4

Miłego dnia !

Tytuł Typ Rozmiar Dodany przez
załącznik 1 jpg 1.17 MB Justyna Krzyżanowska
załącznik 2 jpg 458.02 KB Justyna Krzyżanowska
załącznik 3 jpg 973.85 KB Justyna Krzyżanowska
karta 2 jpg 314.68 KB Justyna Krzyżanowska
Opis zmian Data Osoba Porównaj
Artykuł został utworzony.
Dodane załączniki
poniedziałek, 08 czerwiec 2020 06:46 Justyna Krzyżanowska