Temat dnia: Wycieczka za miasto… – 17.06.2020.            

Cele :

  • rozwijanie koncentracji uwagi,
  • rozwijanie umiejętności wypowiadania się na określony temat
  • rozwijanie sprawności narządów mowy i sprawności manualnej

Formy aktywności dziecięcej:

  językowa, przyrodnicza,  muzyczna, plastyczna,  ruchowa,  

Przebieg spotkania:

  1. Wszyscy są witam Was - już zabawy nadszedł czas. Jestem ja, jesteście wy - raz, dwa, trzy! Witam was moje Krasnoludki. Może na samym początku przypomnijmy sobie naszą krótką rymowankę na powitanie lata:

Lato w czerwcu się zaczyna,

O wakacjach przypomina.

Szkolne sprawy odkładamy.

Wypoczynek zaczynamy.

Wolne także od przedszkola,

Bo to taka letnia pora J.

  1.  2. Zabawa ortofoniczna -  „Wycieczka rowerowa Olka i Ady”. Wakacyjną porą na wycieczkę wybrali się z rodzicami Olek i Ada. Osoba dorosła opowie wam za chwilę krótką historię o wakacyjnej wyprawie Olka i Ady. Musimy jednak przed opowiadaniem ustalić pewne sprawy. Jeżeli usłyszycie  w opowiadaniu słowo miś, albo jabłko, czy gruszka,  będziecie wtedy unosić  do góry obrazek misia, jabłka gruszki załącznik 1, 2, 3. Jeżeli w opowiadaniu będzie mowa o samochodzie, to wtedy będziemy naśladować odgłos samochodu mówiąc – sz, sz, sz. Kiedy pojawi się  pociąg, to mówimy - tu ,tu, tu. Kiedy będzie mowa o rzece, mówimy - plum, plum, plum, A jak będą w opowiadaniu ptaki, to mówimy – fiu, fiu, fiu. Wszystko ustalone, więc zaczynamy  czytać historię Olka i Ady załącznik 4 – opowiadanie.
  2. 3. Zabawa ruchowa – Jedziemy na wakacje” – Olek i Ada pojechali na wycieczkę rowerem i my wybierzemy się rowerem nad jezioro i do lasu. Za chwilkę będziecie biegać  po pokoju naśladując jazdę rowerem. Kiedy usłyszycie hasło - jezioro – naśladujecie ruchem pływanie dowolnym stylem. Kiedy usłyszycie hasło - las – kładziecie się na dywanie i relaksujecie  przed dalszą podróżą. Zabawę można powtórzyć kilka razy.
  3. 4. Zabawa ruchowa – „ Burza” – do tej zabawy będzie potrzebny jakiś przedmiot wydający dźwięk: może to być np. garnek i drewniana łyżka…, chyba, że macie w domu bębenek, to użyjcie bębenka. W poprzedniej zabawie relaksowaliśmy się w lesie, to teraz pospacerujemy po lesie. Chodzicie po pokoju, a kiedy osoba dorosła uderzy w przygotowany instrument, to jest sygnał dla nas , że nadchodzi burza – musimy przykucnąć i nakryć głowę rękami. Potem to wy możecie naśladować burzę, a rodzice będą się przed nią chować. Zabawę można powtórzyć też kilka razy.
  4. 5. Ćwiczenie małej motoryki - „ Słońce” – po burzy zawsze wychodzi słońce, więc teraz mam dla was zadanie: popatrzcie na obrazek – karta pracy nr 1 i narysujcie po śladzie słonko. Potem pokolorujcie je J.
  5. 6. Zabawa masażyk – „Myjnia samochodowa” – w dalszej części dnia proponuję wam zabawę w myjnię samochodową. Wyobraźcie sobie, że nasz samochód podczas burzy bardzo się pobrudził i musimy go umyć. W tej zabawie musicie dobrać się w parę z jakąś osobą dorosłą. Ustalcie, kto będzie samochodem, a kto myjnią. Osoba, która jest samochodem wykonuje klęk podparty –  to znaczy, że samochód wjechał do myjni. Druga osoba klęczy z boku – to myjnia -  wykonuje masażyk, naśladując czynności mycia samochodu:

- polewanie wodą –gładzi dłonią plecy,

- skrapianie szamponem – lekko uderza opuszkami palców,

- szczotkowanie karoserii – lekko drapie szybkimi ruchami,

- woskowanie – lekko ugniata wewnętrzną stroną dłoni,

- suszenie samochodu – pociera na przemian dłońmi,

- przecieranie szyb i lusterek – wykonuje okrężne ruchy masujące.

  1. Zumba Kids – CHIHUAHUA: później, jeżeli będzie miały ochotę, proponuję  trochę ruchu przy waszej ulubionej piosence  J

https://www.youtube.com/watch?v=l8CYaOV2uIE J.

Pamiętajcie, że wybór zabaw zależy od was J

Miłego dnia !

Tytuł Typ Rozmiar Dodany przez
załącznik 1 jpg 451.75 KB Justyna Krzyżanowska
załącznik 2 jpg 428.50 KB Justyna Krzyżanowska
załącznik 3 jpg 464.95 KB Justyna Krzyżanowska
karta 1 jpg 577.74 KB Justyna Krzyżanowska
Opis zmian Data Osoba Porównaj
Artykuł został utworzony.
Dodane załączniki
wtorek, 16 czerwiec 2020 07:54 Justyna Krzyżanowska