Temat dnia: Piękna nasza Polska cała – 08.05.2020            

Cele :

  • kształtowanie poczucia przynależności narodowej
  • utrwalenie wiadomości dotyczących naszego kraju
  • rozwijanie wyobraźni poprzez tworzenie pracy plastycznej dowolną techniką plastyczną
  • rozwijanie umiejętności liczenia

Formy aktywności dziecięcej:

 językowa, społeczna, muzyczna, ruchowa, matematyczna  

Przebieg spotkania:

  1. Wszyscy są witam Was - już zabawy nadszedł czas. Jestem ja, jesteście wy - raz, dwa, trzy! Witam was moje Krasnoludki. Dzisiaj już mamy piątek, kończymy więc nasze rozmowy na temat Polski. Przez cały tydzień poznawałyście różne wiadomości na temat naszego kraju. To teraz sprawdzimy, co zapamiętałyście. Pomoże nam w tym filmik edukacyjny „ Polska moja ojczyzna”. Po obejrzeniu filmiku będziecie miały zadania do wykonania. Uważnie teraz patrzcie i słuchajcie.
  2. Oglądanie filmiku edukacyjnego „ Polska moja ojczyzna” + zadania dla dzieci.

https://www.youtube.com/watch?v=Xv7DNwMDoAM

Na pewno dałyście sobie świetnie radę z wszystkimi zadaniami J. A ja mam jeszcze jedno zadanie dla was .Opowiedzcie rodzicom o zachowaniu dzieci na obu ilustracjach - karta pracy nr 1. Dodam tylko, że dzieci przyszły świętować Dzień Flagi. Waszym zadaniem jest powiedzieć, na którym obrazku zachowanie dzieci jest właściwe: na pierwszym, zaznaczonym czerwonym kolorem, czy na drugim obrazku, zaznaczonym białym kolorem?

  1. Zabawa rytmiczna – „Jesteśmy Polakami” – nasz kraj to Polska, a my jesteśmy Polakami.  Zdanie - Jesteśmy Polakami możemy powiedzieć na różne sposoby, np. w różnym rytmie – rytm jako pierwszy wyklaskuje rodzic, potem ty wymyślasz swój,  można powiedzieć to zdanie w różnym tempie: szybko - wolno i z różnym natężeniem: głośno - cicho – spróbujcie J.
  2. Zabawa orientacyjno –porządkowa – „ Słowa po polsku”. Naszym ojczystym językiem jest język polski. Ale my również uczymy się innych języków. Proponuję udział w zabawie z językiem polskim i z językiem angielskim, którego uczymy się w przedszkolu. Kiedy rodzic będzie mówił  słowa po polsku np. dom, kot, czerwony… siedzicie  na dywanie, kiedy usłyszycie słowa w języku  angielskim, np. house, cat, red, wtedy wstajecie z dywanu. Można w tej zabawie mieszać słowa polskie ze słowami angielskimi, np. dom, red, kot,  house, szczęśliwy, happy…
  3. Zabawa plastyczna – „ Pocztówka z Polski”. W naszym kraju jest bardzo dużo pięknych i ciekawych miejsc. Mamy piękne kwiaty, lasy, ogrody, parki, osiedla, szkoły, przedszkola, mamy piękną flagę biało – czerwoną… Jeżeli macie ochotę, to możecie teraz takie miejsca namalować lub narysować. Będzie to piękna pocztówka naszego krajuJ. Możecie też pobawić się w małych budowniczych i zbudować z klocków ciekawe miejsca w naszym kraju.
  4. Zabawa matematyczna – „W przedszkolu” Na obrazku - karta pracy nr 2, dzieci budują z klocków wieżę. Mikołaj – chłopiec z obrazka stwierdził, że będzie to najwyższa wieża w Polsce J Policz ile jest  klocków czerwonych i w czerwonym okienku narysuj tyle samo kresek. Policz teraz klocki zielone i w okienku zielonym narysuj tyle samo kresek, a w okienku niebieskim tyle kresek ile jest klocków niebieskich. Otocz pętlą okienko, w którym jest najmniej kresek.
  5. Zabawy muzyczne na dywanie – „ Raz, dwa, trzy” jeżeli macie ochotę, to zapraszam was na dywanowe zabawy przy muzyce, będzie ciekawieJ

https://www.youtube.com/watch?v=FBM-o-jqsLg&t=13s, lub zapraszam na

  1. Wysłuchanie piosenki „Niezwykłe lekcje rytmiki – Jestem Polakiem”, dzięki której  utrwalimy zdobyte wiadomości.

https://www.youtube.com/watch?v=plug6OIrxRM&t=1s

Miłej zabawy !

 

 

Tytuł Typ Rozmiar Dodany przez
karta 1 jpg 856.55 KB Justyna Krzyżanowska
karta 2 jpg 412.49 KB Justyna Krzyżanowska
Opis zmian Data Osoba Porównaj
Artykuł został utworzony.
Dodane załączniki
piątek, 08 maj 2020 04:20 Justyna Krzyżanowska