Scenariusz na czwartek 09.12.2021 r.

Grupa: Pajacyki

Temat dnia: Akcja Pomagam

 

 Witajcie! Zapraszamy do działania  

 1. „Jak dzisiaj powiesz: dzień dobry?” - zabawa

Dziecko mówi słowa powitania głosem wesołym, smutnym, złym, znudzonym, przestraszonym. Dostosowuje do tego mimikę twarzy.

 

 1. „Kim jest wolontariusz?”- burza mózgów

Prosimy, żeby dziecko podzieliło słowo „wolontariusz” na sylaby i na głoski. Na pytanie „Kim jest wolontariusz?”, dziecko zastanawia się i podaje swoje odpowiedzi. Rodzica prosimy o zapisanie odpowiedzi i o przesłanie zdjęcia na FB grupowego.

 

 1. Wolontariusze- praca z planszą demonstracyjną (załącznik)

Dziecko ogląda planszę demonstracyjną. Prosimy, żeby dziecko odpowiedziało na pytania:                   - W jaki sposób pomagają wolontariusze przedstawieni na planszy?                                                                - Czy wiesz, jak nazywają się akcje charytatywne, w których biorą udział wolontariusze przedstawieni na planszy?                                                                                                                              - W jaki sposób można włączyć się w te akcje?                                                                                            - Czy praca wolontariusza jest trudna?                                                                                                        - Jaki jest twój pomysł na pomaganie?

 

 1. Kupon pomocowy -ćwiczenie twórcze

Do wykonania zadania potrzebna jest połowa kartki A4 i przybory piśmiennicze.                               Prosimy o zapoznanie dziecka z zadaniem:                                                                                                               - Pomyśl, jakie są twoje supermoce. Co potrafisz robić tak dobrze, że to może pomóc innym? Czy potrafisz śpiewać tak ładnie, że to od razu poprawia wszystkim humor? Czy wiesz, gdzie odłożyć każdą zabawkę? Czy jesteś tak uważna/y, że zawsze potrafisz słuchać innych?                         Spróbuj narysować swoje supermoce na kartce. Jeśli koleżanka lub kolega z grupy będzie potrzebować pomocy, będzie wiadomo, do kogo zwrócić się o pomoc.                                                                                                                                                                                                     Prosimy o zrobienie zdjęcia rysunku i zamieszczenie na Facebooku grupowym.     

 

 1. Mali wolontariusze- udział w akcji charytatywnej

Zapraszamy rodziców i dzieci do udziału w akcji charytatywnej, która w naszym przedszkolu prowadzona jest do piątku 10 grudnia. Zbieramy artykuły spożywcze, kosmetyczne, chemiczne, itp. w ramach akcji PACZKA DLA BOHATERA.   

 1. Ćwiczenia gimnastyczne

„ Słońce świeci- deszcz pada” zabawa orientacyjno- porządkowa

Na hasło rodzica „Na spacer!” dziecko chodzi po pokoju, spaceruje, podskakuje, biega. Kiedy rodzic klaśnie w dłonie i zawoła „Do domu!”, dziecko staje pod ścianą. Polecenia można powtórzyć kilka razy.

„Sprężynka”- ćwiczenie nóg

Dziecko rytmicznie wspina się na palce a następnie wykonuje przysiad. Potem prostuje się i ponownie wykonuje przysiad. Po serii ruchów można polecić dziecku, żeby chwilę wytrzymało we wspięciu.

„Łódka na falach”- ćwiczenie tułowia, skłony boczne

Dziecko siedzi w siadzie skrzyżnym, plecy są wyprostowane, ręce oparte o podłogę z obu stron. Dziecko odpycha się raz jedną, raz drugą ręką na zmianę. Należy dopilnować, żeby biodra były nieruchome, a ruch wykonywany tylko tułowiem.

„Chodzi mucha po suficie”- ćwiczenie mięśni brzucha

Dziecko leży na plecach. Mówi słowa rymowanki „Chodzi mucha po suficie, a czy wy tak potraficie?”. Następnie wznosi do góry ręce i nogi, przebierając nimi naśladuje chodzenie po suficie. Potem kładzie ręce i nogi na podłodze. Mówi rymowankę w inny sposób, np. cicho, głośno, wesoło, smutno, śpiewająco.  Ponownie unosi ręce i nogi do góry, przebierając nimi. 

„Pajac skacze”- zabawa z elementem podskoku

Dziecko wykonuje podskoki rozkroczno- zwarte. Na przemian uderza dłońmi o uda i klaszcze w dłonie nad głową.

„Chód gąsienicy”- ćwiczenie stóp

Dziecko jest na boso. Podkurcza palce i prostuje z powolnym posuwaniem stóp do przodu, kilka ruchów jedna stopa i kilka druga, na przemian.

 1. Karty pracy
 • Polecenia: Rysuj szlaczek po śladzie. Przeczytaj wyrazy. Połącz je z odpowiednimi zdjęciami. Podziel wszystkie nazwy na głoski. Zaznacz wyraz z najmniejszą liczbą głosek. Otocz słodycze pętlą w określonym kolorze. Wpisz w puste pole odpowiednią liczbę.
 • Popatrz na obrazki. Posłuchaj instrukcji i wpisz odpowiednie liczby w puste pola. Nazwij figury. Dorysuj do nich elementy tak, żeby zmienić je w prezenty dla dzieci.

 

Miłej pracy. Do zobaczenia w przedszkolu.

 

 

 

 

 

 

 1. karta
 2. karta
Tytuł Typ Rozmiar Dodany przez
załącznik 1 JPG 1.51 MB Justyna Krzyżanowska
Opis zmian Data Osoba Porównaj
Artykuł został utworzony.
Dodane załączniki
czwartek, 09 grudzień 2021 08:45 Justyna Krzyżanowska